30 lis 2013

5 najczęstszych błędów w myśleniu o pielęgnacji

Model&Make-up : Me , Zdjęcie : Natalia Solnica

Dzisiaj przedstawię wam 5 najczęstszych błędów w myśleniu o pielęgnacji, z którymi spotykam się praktycznie na co dzień :

1.  Dla mnie już za późno

Najczęściej słyszę to od Pań, które już posiadają zmarszczki, często też ich skóra jest bardzo przesuszona i wręcz prosi się o odpowiednią pielęgnacje. Niestety Panie nie chcą dbać o siebie myśląc, że nic im to nie da i dla nich to już za późno na pielęgnacje. Nic bardziej mylnego :)
Skórę dojrzałą należy traktować delikatnie, najlepiej sprawdzi się stosowanie kosmetyków głęboko nawilżających oraz wygładzających z substancjami takimi jak : wit E i C, koenzym Q10,  olej abisyński, olej awokado.

2. Nie mam na to pieniędzy

Zdrowa cera często kojarzy się z drogimi zabiegami w gabinecie czy też produktami z najwyższej półki. Warto jednak wgłębić się w temat, poczytać jakie substancje aktywne wchodzą w skład zabiegów, kremów? Jakie metody? Czasami wystarczy, że do domowej pielęgnacji dodamy delikatny masaż twarzy z olejkiem pielęgnacyjnym czy krem ze składnikami, jakich nasza skóra potrzebuje najbardziej. Największym błędem jest wydawanie pieniędzy na kosmetyki, których nasza skóra nie potrzebuje. Jak dowiedzieć się, co może naszej cerze pomóc? Jeżeli nie jesteśmy w stanie same określić co działa lepiej warto wybrać się do kosmetyczki na analizę, diagnostykę skóry.

3. Nie mam na to czasu

Uważam, że każdy ma czas tylko nie potrafi go sobie znaleźć :) Dodatkowe 2 czy 3 minuty np. podczas dokładnego demakijażu nie sprawią, że przemęczymy się czy też stracimy pół dnia. Wystarczy systematyczność i dobór odpowiedniej pielęgnacji w zależności od rodzaju cery.

4. Mi tego nie potrzeba

Bardzo często spotykam się z sytuacją, gdzie widzę już pierwsze zmarszczki lub oznaki zniszczenia cery u młodych dziewczyn. Najczęściej jest to skutkiem częstego chodzenia na solarium, nie stosowania filtrów, braku odpowiedniej pielęgnacji czy też po prostu nie wykonywania demakijażu. Często skóra wokół oczu jest zmęczona, cera poszarzała, sucha. Pytam o pielęgnację domową i słyszę, wszystkie powyższe punkty + mi wystarczy, że nalożę krem nivea.
Zrozumienie potrzeb swojej skóry to podstawa. Poza tym naprawdę warto wgłębić się w skład kosmetyków, których używamy. Jeżeli codziennie używasz tylko kremu, który gdzieś na końcu zawiera jeden składnik aktywny i  zawiera alkohol... tak naprawdę wysuszasz swoją cerę.
.
5. Wszystko Photoshop...

Zawsze podawane są przykłady zdjęć z gazet, internetu... bo przecież wszystko przechodzi obróbkę graficzną a my nigdy nie osiągniemy tak idealnej skóry.
Ale czy chodzi o to, żeby osiągnąć taki efekt? Chodzi o to, żeby się pięknie starzeć, żeby nasza skora była zdrowa i odpowiednia zadbana. Bez sensu jest więc tłumaczenie się tym, że ideały piękna są sztuczne, bo zdjęcia przechodzą obróbkę. Patrzcie więc na zdjęcia bez obróbki, znajdźcie własny ideał piękna, przecież nikt nie musi żyć tym, co serwuje nam telewizja czy internet.


I jeszcze apropo Photoshopa. Od 4 lat chodzę na sesje zdjęciowe, przeglądnęłam masę fotografii ze swoją twarzą przed i po obróbce. Trzeba odróżnić naturalność od efektu jaki ma być uzyskany na zdjęciu. Jest grafika i jest fotografia. Osobiście uważam że podstawowy retusz jest konieczny przy każdej fotografii. Dlaczego?
Bo widzę jak wyglądam. Widzę jak wyglądam przy białym świetle lamp studyjnych, jak wyglądam w świetle naturalnym i jak wyglądam w lustrze. Na fotografii pierwotnej baaardzo rzadko wychodzimy tak, jak widzimy się w lustrze. Ostre światło podkreśla każdy włosek, aparat widzi dokładnie strukturę naszej twarzy. Często wygląda to wręcz sztucznie mimo że jest właśnie bez obróbki :) Mistrzowie widzą, co poprawić. DOSŁOWNIE POPRAWIĆ, a nie zmienić. Wtedy stworzone jest zdjęcie idealne :)

2 komentarze:

  1. Zapraszam na konkurs do mnie, możliwość wygrania ciekawych nagród : ) http://ewulette.blogspot.com/2013/11/love-me-green-konkurs.html

    Pozdrawiam i przepraszam za spam, chciałabym aby sie więcej osób o tym dowiedziało, może Tobie przypadną do gustu nagrody :)

    OdpowiedzUsuń